O mne a mojom blogu

Ewa EM

Dobrá myšlienka by mala vyzrieť ako víno.

Tá moja, na vytvorenie vlastného food-blogu, zrela naozaj až príliš dlho. Pohrávala som sa s ňou niekoľko rokov.

Nebudem sa tváriť, že som sa s vareškou už narodila, nebola by to pravda. Myslím si, že človek si lásku k vareniu musí vybudovať. Naučiť sa rôzne techniky prípravy jedla môže každý. Na výsledku to ale bude vidieť – jedlo bude možno chutné, no bez štipky fantázie.

Chcem, aby sa môj blog vyvíjal a zdokonaloval postupne. Nič, čo je urobené narýchlo nie je dobré. Postupne v ňom nájdete naozaj všetko. Zdravé aj menej zdravé, raw, vegetariánske, paleo, ale aj tradičné a iné jedlá, ktoré ma zaujali, skúsila som, alebo vymyslela.

Vo svojej kuchyni sa snažím, ak je to možné, využívať suroviny sezónne a lokálne, vypestované na vlastnej záhrade. Mäso a vajíčka kupujem u domácich farmárov. Samozrejme nie vždy je to možné, ale ak sa čo i len trochu dá tak túto možnosť určite uprednostním.

Nie som fanatický zástanca beztukového stravovania. Nájdete tu aj recepty s využitím masla a bravčového tuku. Viem, že sa teraz niekto môže chytať za hlavu, ale sú to suroviny, ktoré boli po stáročia využívané a keď ich jeme s mierou, určite nám nemôžu uškodiť.

Dúfam, že k zdokonalovaniu blogu prispejete aj vy – svojimi nápadmi, radami na vylepšenie a spolu vytvoríme kuchársku knihu, ku ktorej sa každý bude rád vracať.

Ewa EM