Talianske pistáciové keksíky

Talianske pistáciové keksíky

Vianoce sa blížia a je ten správny čas na to, aby sme začali rozmýšlať, ako si rozvoňať celý dom či byt. Samozrejme, že stálice musia byť.  Na vanilkové rožky, linecké, štólu alebo žĺtkové rezy nech mi nikto nesiaha :-).  Avšak každý rok sa snažím povyberať aj niečo nové a netradičné. Mám len jediné pravidlo, musí to byť vianočný recept.

Keď som sa tento rok prehrabávala v známych alebo neznámych receptoch, oči mi padli na jeden z typických talianskych vianočných keksíkov. Čo bolo bonusom (aspoň pre mňa), boli tam pistácie. Tie fakt zbožňujem.

Recept je veľmi jednoduchý, hotový za pár minút a tá chuť. Mňam. Je pravda, že ich je treba uležať. Ale čo tam po tom. Ochutnať sme museli :-).

Sú  sladké tak akurát a naviac je v nich príjemne cítiť pistácie, keďže sa nezomleli úplne na jemno. Dôležité je použiť nesolené. Hoci so solenými si to tiež viem prestaviť. Soľ totiž vyzdvihne chuť cukru a napriek tomu, že sú to rozdielne chute, výborne sa vedia doplniť.

Hoci pistácie patria k tým kalorickejším potravinám, vedia nám aj prospieť.

Sú zásobárňou veľkého množstva vitamínu B6. Tento vitamín pomáha pri producii neurotransmiterov a červených krviniek. Jedným z neurotransmiterov, ktoré pomáha vytvárať, je serotonín. Ten je podstatný pri regulovaní nálad a spánkových cyklov. Vitamín tiež slúži na premenu aminokyseliny homocysteínu na inú aminokyselinu potrebnú pri tvorbe bielkovín. A keďže týmto procesom sa odstraňuje homocysteín z krvi, prospieva to nášmu kardiovaskulárnemu systému, zlepšeniu stavu artérií a zníženiu rizika krvných zrazenín.

Okrem toho obsahujú poriadnu dávku železa. To sa nahádza v hemoglobíne, v červených krvinkách, ktoré dodávajú kyslík v tele. Vo forme myoglobínu zásobuje železo kyslíkom naše svaly. Takže v prípade potreby máme vo svaloch zásobáreň energie. Železo je tiež potrebné pre správne fungovanie imunitného systému.

Pistácie sú tiež výborným zdrojom vitamínu E – predovšetkým y-tokoferolu. Je silným antioxidantom, ktorý prospieva slizniciam a pokožke. Slúži na odstraňovanie voľných radikálov, ktoré môžu za množstvo chorobných procesov v tele.

Myslím si, že i napriek vyššiem množstvu kalórií je vhodné do jedálnička zaradiť aj tieto orechy. Okrem toho, že sú neskutočne chutné, prospievajú aj našemu telu.

Talianske pistáciové keksíky

Ingrediencie (cca 18 – 20 ks)

  • 160 g nesolených pistácií – v škrupine (bez škrupiny asi 85 g)
  • 75 g mandľovej múky (alebo najemno rozomletých ošúpaných mandlí)
  • 100 g trstinového cukru (môžeme dať aj biely, vtedy budú svetlejšie)
  • 1 1/2 ČL medu
  • 1/2 ČL vanilkovej esencie
  • 1 PL citrónovej šťavy
  • 1 vaječný bielok
  • práškový cukor na obalenie

Postup

Rúru si rozohrejeme na 170 stupňov.

Do mixéra vložíme pistácie s polovicou trstinového cukru. Rozmixujem ale nie dohladka. Je potrebné, aby pistácie neboli úplne rozomleté.

Do misy nasypeme mleté orechy. Pridáme zvyšok trstinového cukru, mandľovú múku, vanilkovú esenciu a citrónovú šťavu. Premiešame.

Ďalej pridáme vaječný bielok a med. Zmes poriadne vypracujeme.

Na plech položíme pečiaci papier alebo fóliu. Zo zmesy robíme menšie guličky, ktoré obalíme v práškovom cukre a rozložíme na plech.

Guličky jemne pritlačíme napríklad dnom pohára.

Dáme piecť na  cca 15 minút.

Galéria

Ewa EM

 

Nechajte si posielať večerný súhr nových receptov


You may also like