Galatopita

Galatopita

Každá krajina má svoje tradičné dezerty, ktorými sa pýši a ktoré ju preslávili. Tak tomu je aj pri Grécku. Nebudem tu teraz spomínať tradičnú Baklavu alebo dezert Halva. Tie sú notoricky známe.

Možno ale menej známa, hoci určite nie menej chutná, je Galatopita – grécky mliečny koláč. Patrí do skupiny, ako tomu hovorím ja, polhodinových dezertov. Príprava skutočne nezaberie moc času. Treba už len počkať, kým vychladne.

Chuť tohto dezertu je trochu netradičná, pretože namiesto klasickej múky sa celý robí zo semoliny a mlieka. Na začiatku má konzistenciu pudingu – mňa to celkom vystrašilo :-D, puding totiž neznášam. Po upečení sa ale zmení na taký malý grécky cheesecake. Mňam.

Galatopita patrí do tradičných gréckych receptov, ktoré sa predávajú z generácie na generáciu. Jeho výhodou je, že nie je presladený. Je veľmi podobný ďalšiemu známemu dezertu – Galaktoboureko. Výhodou tiež je, že nemusíte zháňať phyllo cesto, ktoré sa používa v mnohých gréckych dezertoch. Máte ho urobený expresne rýchlo a takmer bez námahy.

Ak by vám ale vadila táto menej sladká verzia, môžete si ju poliať cukrovým sirupom, čo sa tiež robieva. Myslím si ale, že to nie je vôbec potrebné. Stačí len počkať, kým trochu vychladne a môžete sa do nej pustiť. Ja však preferujem, ak je koláč dobre vychladený, vtedy je ešte chutnejší.

Chutnou kombináciou je aj Galatopita spolu s vanilkovou zmrzlinou alebo bohato posypaná škoricou.

Galatopita

Ingrediencie

  • 1,25 l plnotučného mlieka
  • 200 g jemnej semoliny
  • 113 g masla
  • 3 vajcia
  • 200 g kryštálového cukru
  • štipka mletej škorice

Postup

Rúru predhrejeme na 180 stupňov.

Vo väčšej rajnici privedieme mlieko takmer k varu.

Keď sa z neho začne pariť, pridáme maslo, cukor a semolinu. Za stáleho miešania vytvoríme hustý krém. Nesmie byť riedky ani príliš hustý.

Necháme krém pár minút vychladnúť. Aby sa na povrchu nevytvorila šupka, prikryjeme hoo potravinovou fóliou.

Po pár minútach pridáme vajcia. Každé jedno samostatne, dobre premiešame.

Cesto nalejeme do vymazanej formy a dáme piecť asi na 1 hodinu.

Povrch koláča posypeme cukrom a škoricou.

Galéria

Ewa EM

Nechajte si posielať večerný súhr nových receptov


You may also like