Plnené waffle na slano

Plnené wafle na slano

Určite sa aj vám pravidelne stáva, tak ako mne, že z viacerých surovín ostane len zbytok, ktorý sa nedá ďalej využiť na plnohodnotný kulinársky výtvor. Mne sa to stáva celkom pravidelne. Niekedy ma to rozčúli, pretože mi ostanú práve veci, ktoré by pri skombinovaní pôsobili ako z kuchyne psíčka a mačičky. Ale častejšie mi to dáva priestor na experimentovanie a popustenie fantázie pri vytváraní nových a nových receptov.

Väčšinou z takýchto vecí vytvorím raňajky alebo večere, keďže ako som spomínala, nikdy ich nie je dostatočne veľa na plnohodnotný obed. Avšak doma to nikomu nevadí, aspoň sú večere a raňajky pestré.

Takto sa zrodil aj nasledovný recept. Je veľmi jednoduchým spojením vecí, ktoré máme radi a zvyškov, ktoré ostali v chladničke. Áno, zase raz ide o waffle. Moja láska k nim nepozná hranice. Možno je to aj tým, že sa mi páči, ako sa pôvodne liate cesto nafúkne do perfektného tvaru. A možno aj tým, že kombinácií na ich vytvorenie nikdy nie je dosť. Slané, sladké, ovocné, zeleninový a tentoraz aj plnené…

Veď keď sa dajú naplniť palacinky, cestoviny alebo mäso, prečo to neskúsiť s wafflami.

A tak som využila to, čo chladnička dala. Zvyšky syrov, salámku, rajčiny a spojila to s klasickým wafflovým cestom. Teda nie až tak úplne klasickým, keďže teraz som namiesto masla použila olivový olej. Keď by ste chceli mať zdravšiu variantu, dá sa nahradiť kokosovým olejom. Zo syrov mi ostal ementál. Výborne vy sa však hodil aj dobre vyzretý cheddar, prípadne halloumi, pri ktorom by ste aspoň mali istotu, že nevytečie. Ak ale použijete práve halloumi, určite by som ubrala zo soli, keďže tento syr je sám dosť slaný. No a ku rajčinám sa dá prihodiť na prúžky nakrájaná paprika, jarná cibuľka, najemno nakrájaná šalotka, proste čokoľvek podľa chuti.

No a do samotného cesta môžete samozrejme prisypaať nakrájanú pažítku, petržlenkovú vňať, prípadne iné bylinky podľa vlastnej chuti.

Takže ak vám ostali zvyšky v chladničke, ktoré by inak skončili v koši, tak hor sa na plnené waffle. Úspech bude určite zaručený a k tomu všetkému ešte budete mať dobrý pocit, že neplytváte.

Plnené waffle na slano

Ingrediencie

wafflové cesto (cca 8 – 10 ks)

  • 220 g hladkej múky (použila som špaldovú hladkú)
  • 430 ml mlieka
  • 2 ČL prášku do pečiva
  • 3 vajcia
  • 1/2 ČL kryštálového cukru
  • 1/2 ČL soli
  • 125 ml olivového oleja
  • zvyšky, ktoré ostali v chladničke (ja som použila ementál, paprikovú salámku, na tenké prúžky nakrájané cherry rajčiny)

Postup

V miske metličkou vymiešame vajcia, mlieko a olivový olej. V druhej mise rozmiešame múku, prášok do pečiva, soľ a cukor.

Do vajíčkovej zmesi postupne prisypávame sypké ingrediencie a vždy dobre zapracujeme. Ak je cesto príliš riedke, prisypeme ešte po lyžici múky.

Výsledná wafflová zmes by mala byť hustá ale ešte stále by sa mala liať.

Rozohrejeme wafflovač.

Lyžicou nalejeme trochu cesta na spodok platní – netreba ho dávať príliš veľa, lebo sa zväčší. Na povrch poukladáme plniace suroviny (syr, saláma, zelenina….) a povrch opäť pokryjeme cestom.

Pečieme podľa návodu na wafflovači. Výsledné waffle by mali byť opečené dozlatova.

Galéria

Ewa EM

Nechajte si posielať večerný súhr nových receptov


You may also like