Hovädzie muffiny s penou z batátov

Hovädzie muffiny s penou so sladkých zemiakov

Prekvapte svojich hostí

Sladké zemiaky sú hodne zvláštnou surovinou. V podstate to ani nie sú zemiaky. Patria do čelade, ktorá združuje aj pupenec známy aj na Slovensku. Ide o veľké, škrobovité hľuzy, ktoré majú sladkú chuť.

Pôvod sladkých zemiakov (alebo kumara, názov, ktorý sa tiež používa na ich označenie) by sme mohli hľadať v Strednej a Južnej Amerike. V Strednej Amerike sa udomácnili pred 5 000 rokmi a v Južnej Amerike, hlavne v Peru, to bolo ešte skôr (asi pred 8 000 rokmi).

Ako surovina sú veľmi hodnotné pre náš organizmus. Obsahujú veľkú dávku vitamínu A, taktiež vlákninu a draslík. Obsahujú viac prírodných cukrov než bežné zemiaky. Udržujú nízku hladinu cukru v krvi. Obsahujú nízku hladinu sodíka, čo priaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Svojím obsahom vitamínu B6 spomaľujú degeneratívne choroby v tele, predovšetkých chránia srdce.

Svojím vysokým obsahom vlákniny pôsobia blahodárne na črevá a veľkou dávkou beta-karoténu zase znižujú riziko rakoviny prostaty. Beta-karotén spolu s vysokou dávkou vitamínu C nakopne náš imunitný systém. No a v neposlednom rade vitamín C sa výborne hodí pri tvorbe kolagénu, tak potrebného pri redukcii vrások a vypnutí pleti :-).

Ich využitie je mnohostranné. Sladké zemiaky sa môžu variť, piecť, grilovať. Dá sa z nich urobiť pyré. Dajú sa pripraviť v pare. Jediné, čo môže našincovi vadiť, je ich nasládlá chuť.

A na koniec ešte zopár zaujímavostí, o ktorých ste možno nevedeli:

Ingrediencie

Batátová pena

Postup

Do hrnca si dáme variť ošúpané a na kocky nakrájané sladké zemiaky so soľou. Varíme ich do mäkka. Po ich uvarení do nich vložíme pretlačený cesnak a maslo. Tyčovým mixérom ich rozmixujeme dohladka. Podľa chuti pyré ešte dosolíme.

Do rajnice dáme roztopiť maslo, na ktorom osmažíme cibuľku s pretlačeným cesnakom dosklovita. Cibuľku nasypeme do pomletého hovädzieho mäsa. Pridáme sušený tymián, soľ a korenie podľa chuti a grilovaciu omáčku. Dopre zapracujeme.

Mäsovú zmes vložíme do vymazanej formy na muffiny a pečieme pri teplote 190 stupňov asi 25 minút.

Zemiakové pyré vložíme do zdobiaceho sáčku a na vrch každej mäsovej muffinky urobíme čiapočku, ktorú ešte polejeme grilovacou omáčkou a posypeme čerstvou petržlenkou.

Ewa EM