Panna cotta s jahodovou omáčkou

Panna cotta s jahodovou omáčkou

Sezóna jahôd

je v plnom prúde, čo treba poriadne využiť. Receptov z nich nikdy nie je dosť. Pre mňa osobne platí: “čím viac, tým lepšie”.

Veď predsa jahody sú plné antioxidantov, chránia proti rakovine, sú prevenciou neuro-degeneratívnych chorôb, pomáhajú znižovať cholesterol, povzbudzujú imunitu a redukujú stres. A čo je bonus navyše, sú prírodným bielidlom na zúbky.

A komu by nestačilo, ešte zopár zaujímavostí:

No a k jahodám patrí niečo odľahčené a svieže – napríklad Panna cotta.

Ingrediencie

Jahodová omáčka

Postup

Do rajnice nalejeme mlieko a zahrejeme ho pod bod varu. Pridáme práškovú želatínu a na miernom ohni miešame dovtedy, kým sa úplne nerozpustí. Želatína sa nesmie variť, preto udržujeme teplotu nižšiu.

Keď je želatína rozpustená, pridáme smotanu, cukor a dreň z polovice vanilky. Miešame na miernej teplote, kým sa všetky ingrediencie neprepoja. Necháme jemne pobublávať asi 5 – 10 minút.

Zmes nalejeme do pohárov a necháme v chladničke stuhnúť (aspoň 6 hodín).

Zatiaľ si prichystáme jahodovú omáčku. Do rajnice si vložíme umyté a nakrájané jahody, nalejeme vodu, pridáme cukor a necháme na miernom ohni jemne vrieť, kým jahody nebudú mäkké.

Vzniknutú zmes rozmixujeme tyčovým mixérom, pridáme citrónovú šťavu a necháme zredukovať na polovicu. Omáčka by mala byť ako krém.

Jahodovú omáčku necháme vychladnúť a nalejeme ju na stuhnutú panna cottu a necháme ešte aspoň na 1 hodinu vychladiť.

Ewa EM