Earl Grey koláčiky

Earl Grey koláčiky

To, že rada pečiem (radšej ako varím, akurát sa strávnici začali sťažovať, že nejako priberajú), som už určite spomínala. Okrem klasických “babičkovských” koláčov, báboviek a bublaním zbožňujem koláčiky – Petit fours, koláčiky tak malinké, že sa akurát vojdú do úst.

Pôvod môžeme nájsť vo Francúzsku, kde sa Petit fours tradične piekli v menšej rúre, ktorá bola súčasťou tej klasickej veľkej. Prvýkrát ich pekári napiekli v 18. storočí, keď chladili pec na uhlie a oni chceli využiť zbytkové teplo.  Musím povedať, že to bol výborný nápad.

Keď mám viac času, tak sa snažím o svoje rodinné Petit fours.

Tentokrát som sa rozhodla urobiť malé koláčiky, ktorých súčasťou je čaj, ktorý si s chuťou dávame ráno – Earl Grey. Možno trochu netradičná súčasť sladkého pečiva, ale myslím si, že mu vôbec neublížila. Ba naopak, výsledok bol až prekvapivo svieži.

O Earl Grey sa vie, že povzbudzuje a často sa používa aj ako náhrada kávy. Je to škoda, pretože tento čaj má oveľa viac benefitov, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Skúsme teda aspoň niektoré:

O ostatných benefitoch si môžete prečítať tu: https://www.teabox.com/tea101/earl-grey-health/

No nie je nič krajšie, ako si pochutiť a zároveň podporiť naše zdravie a krásu, no nie :-)?

Earl Grey koláčiky

Ingrediencie (cca 6 ks)

Náplň

Cesto

Recept na cesto nájdete na v mojom blogu na Ricottový koláčik.

Množstvo náplne si prispôsobíte podľa toho, koľko korpusov na koláčiky napečiete.

Postup

Spojením jednotlivých ingrediencií na korpus si vypracujeme vláčne cesto, ktorým naplníme formičky na koláčiky. Na dno formičiek (na cesto) dáme pečiaci papier a nasypeme guličky na pečenie alebo fazuľky (aby sme cesto zaťažili) a dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na 10 -15 minút.

Po 10 – 15 minútach odstránime pečiaci papier a dáme cesto dopiecť do zlato-hneda. Upečené cesto odložíme nabok a necháme úplne vychladnúť.

Keď je cesto vychladnuté, začeneme s prípravou náplne.

V rajnici zahrajeme mlieko a pridáme do neho Earl Grey čaj a citrónovú kôru. Privedieme tesne pod bod varu (mlieko nesmie vrieť). Odložíme nabok na 1 hodinu vylúhovať.

Mlieko precedíme a vrátime ho späť do rajnice, pridáme smotanu, cukor a želatínu. Poriadne rozmiešame. Za stáleho miešania zahrievame (cca na 50 stupňov). Odložíme nabok trochu vychladnúť. Sem tam premiešame.

Medzitým si rozpustíme vo vodnom kúpeli bielu čokoládu, ktorou nahrubo ponatierame vnútro koláčikov.

Keď má zmes asi teplotu tela (cca 37 stupňov), naplníme ňou koláčiky a necháme v chladničke stuhnúť.

Po stuhnutí ich môžeme dozdobiť nahrubo nastrúhanou tmavou čokoládou alebo jemne posypať čajom.

Ewa EM