Špargľová s pečeným cesnakom

Šparglová polievka s pečeným cesnakom

Jar nám pomaly končí. Na jari mám rada najmä to, že sa zelená objavuje v tých najkrajších farbách nielen na stromoch alebo aj na tanieroch. Nie je nič lepšie ako hneď z jari začať naberať vitamíny, ktoré si “uložíme” do zásoby na pochmúrne zimné dni. K tejto sezóne nespochybniteľne patrí špargľa. Doma ju môžeme na nespočet spôsobov. Najviac však v podobe prílohy (parené alebo dusená) alebo krémovej polievky.

Kedysi dávno bola zaradená do čeľade ľaliovitých spolu s cesnakom alebo cibuľou. V súčasnosti patrí do čelade amarylkovitých. Je najrozšírenejšia v Európe, na severe Afriky alebo zápede Ázie. Je veľmi užitočnou rastlinkou, ktorá má mnoho benefitov pre naše zdravie.

Možno ste nevedeli, ale:

A keďže nám slniečko čoraz viac vykukuje a treba zbierať vitamín D, na jar mám rada niečo, čo je nielen zdravé ale aj rýchlo urobené. A toto spĺňa jarná špargľová polievka.

Tú si vieme doma časo ozvláštniť pečeným cesnakom. Obe chute k sebe krásne pasujú. Vyskúšajte a pochopíte.

Špargľová s pečeným cesnakom

Ingrediencie

Postup

Rúru rozohrejeme na 200 stupňov.

Na plech položíme pečiaci papier. Naň rozložíme špargľu a strúčiky cesnaku.

Pokvapkáme olivovým olejom, posolíme a trochu okoreníme. Prikryjeme poprepichovaným alobalom a dáme piecť asi na 20 – 30 minút.

Keď je špargľa s cesnakom upečená, vložíme ich do hrnca, zalejeme vývarom a privedieme k varu. Povaríme na miernom ohni asi 10 minút a prilejeme smotanu.

Rozmixujeme ponorným mixérom do hladka.

Osolíme a okoreníme podľa chuti.

Ewa EM