Tekvicové waffle

Tekvicové wafle

Pri slove waffle si asi každý z nás predstaví tie belgické. Samozrejme okrem nich si môžeme vytvoriť waffle s mnohými príchuťami a polevami. Pre nás doma sú takou príjemnou variantov palaciniek. Ak máme chuť na palacinky ale chceme zmenu, prikloníme sa k waffliam. Cesto býva rýchlo pripravené a už len ostane ho naliať do wafflovača a šup na tanier.

Okrem klasického cesta na belgické waffle môžeme vyskúšať rôzne ochutené cestá, pri ktorých môžeme využiť pyré z rôznej zeleniny. No a keďže sa nám jeseň začala len pred pár dňami, chcela som si urobiť typické jesenné waffle. Voľba teda padla na hokaidó.

Ozaj, vedeli ste, že:

Okrem toho, že tieto waffle sú nezvyčajné tým, že cesto je tekvicové, sú ovzláštnené ešte aj koreninami. Práve tieto koreniny mi najviac sedeli k hokaidó tekvici. Zmes som si nazvala “tekvicové korenie” – 2 ČL mletej škorice, 1/4 ČL mletých klinčekov a 1/4 ČL muškátového orieška. Práve tento mix urobil waffle jemne pikantnými, čo sa hodilo k celkovému sladkému charakteru cesta.

Určite sa tohoto receptu nezľaknite. Prekvapí vás svojou výbornou chuťou a už nebudete chcieť žiadne iné :-).

Tekvicové waffle

Ingrediencie (cca 8 ks)

Postup

Nahrejeme si wafflovač.

Vo väčšej mise rozmiešame maslo, cukor, tekvicové pyré, žĺtka a mlieko. Miešame, kým sa všetky zložky neprepoja.

V druhej miske rozmiešame tekvicové korenie, múku, prášok do pečiva a štipku soli.

Vaječné bielka vyšlaháme do tuha.

Vzniknutú sypkú zmes postupne prisypávame do tekvicovej zmesy a miešame. Snažíme sa vytvoriť kompaktnú pastovú hmotu.

Do tejto tuhej hmoty postupne a opatrne zapracovávamie vyšlahané bielka. Netreba vmiešavať príliš silno, aby sme si bielka “nerozbili”.

Zmes navrstvíme do wafflovača a pečieme dozlatova.

Výsledné waffle môžeme poliať javorovým sirupom.

Ewa EM